HQProp Durable Prop FB2.8X2.6X3 (2CW+2CCW)-Poly Carbonate-Grey
left in stock
Add to Wishlist
We accept the following payment methods
Are you looking to buy HQProp Durable Prop FB2.8X2.6X3 (2CW+2CCW)-Poly Carbonate-Grey in Australia?
Specifications
  • Propeller Diameter: 2.8 inch
  • Pitch: 2.6
  • Blades: 3
  • Material: Poly Carbonate
  • Weight: 1.5g
  • Hub Diameter: 9mm
  • Hub Thickness: 4.5mm
  • Shaft: 2mm
  • Adaptor Rings: No
Includes
  • 2 x CW HQ Durable Prop FB2.8X2.6X3
  • 2 x CCW HQ Durable Prop FB2.8X2.6X3
Browse More
Customer Reviews
Be the first to write a review
0%
(0)
0%
0%
0%
0%