HQProp FlowerPig R5.1X2.95X3 (2CW+2CCW)-Poly Carbonate
left in stock
Colour: Blue
  • Blue
  • Yellow
  • Pink
  • Grey
Add to Wishlist
We accept the following payment methods
Are you looking to buy HQProp FlowerPig R5.1X2.95X3 (2CW+2CCW)-Poly Carbonate in Australia?
Specifications
  • Propeller Diameter: 5.1 inch
  • Pitch : 2.95
  • Blades : 3
  • Material : Poly Carbonate
  • Weight :4.7g
  • Hub Diameter :12.6mm
  • Hub Thickness:6.7mm
  • Shaft :5mm
  • Adaptor Rings : NO
Includes
  • 2 x CW FPR29.5R-PC
  • 2 x CCW FPR29.5-PC
Browse More
Customer Reviews
Be the first to write a review
0%
(0)
0%
0%
0%
0%